Konferencja w Zakopanem
14 maj 2014

W dniach 12-13 maja 2014 roku odbyła się coroczna konferencja techniczna „Postęp techniczny w przemyśle cukrowniczym”.
Podobnie jak w latach ubiegłych, na konferencji obecni byli dyrektorzy cukrowni, technolodzy i inne osoby zaangażowane przy produkcji.
Wśród wielu tematów, jakie zostały poruszone, szczególną uwagę zwróciło wystąpienie przedstawiciela Nordic Sugar „Legionella w systemach wodnych cukrowni – wyzwania i rozwiązania”.
Skażenie tą niebezpieczną bakterią stało się jednym z głównych problemów poruszanych na zachodzie Europy. W Polsce zakłady produkcyjne nie zawsze zwracały uwagę na zagrożenia związane ze skażeniem Legionellą, a metodami zwalczania bakterii zainteresowane były głównie baseny i szpitale. Jako firma, która od wielu lat obsługuje te właśnie sektory użyteczności publicznej, mamy gotowe rozwiązanie, które spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji.
Na konferencji omawiane były inwestycje bądź modernizacje, jakie poczyniły poszczególne zakłady oraz nowatorskie rozwiązania technologiczne.
Po każdym wykładzie była możliwość zadawania pytań prelegentom.
W poniedziałkowy wieczór zgodnie z tradycją odbyła się wspólna kolacja, na której przy lampce wina można było wymieniać poglądy.
Jak co roku obrady były bardzo udane, atmosfera wspaniała.
Przed nami początek kampanii, a już za rok kolejna konferencja w Zakopanem, nowe tematy i zagadnienia do rozwiązania. Już odliczamy czas do ponownego spotkania!

4.20140512_092940_Józefa Piłsudskiego