Doskonały środek na Afrykański Pomór Świń (ASF)
Dezacid VR Red zamiennik Virkonu
09 kwi 2018

Opinia Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach na temat preparatu Dezacid VR Red jest jednoznaczna: to skuteczny środek na ASF.

W konkluzji opinii wydanej przez instytut czytamy: “Biorąc pod uwagę wyniki prowadzonych badań stwierdza się, że środek dezynfekcyjny ,,DEZACID VR RED” wykazuje działanie wirusobójcze oraz cytotoksyczne w stężeniach 4% i 2% oraz wykazuje działanie wirusobójcze w stężeniach 1 % i 0,5 %” – napisali autorzy badania preparatu: dr hab. Grzegorz Woźniakowski prof. nadzw oraz Kierownik Zakładu Chorób Świń – Prof. dr hab. multi Zygmunt Pejsak.

Preparat przeciwko ASF – Dezacid VR Red, powstał w laboratoriach firmy Acrylmed i jest z powodzeniem stosowany u naszych odbiorców. Jego zalety to łatwość i bezpieczeństwo stosowania. Do tego dochodzi korzystna cena, co stanowi o jego konkurencyjności wobec innych preparatów stosowanych dla zabezpieczenia hodowli przed Afrykańskim Pomorem Świń (ASF).

Autorzy opinii o preparacie Dezacid VR Red przypominają, że: „Afrykański pomór świń (ASF) jest wirusową zakaźną i zaraźIiwą chorobą świń domowych Oraz przedstawicieli świniowatych (Suidae) włączając wolno Żyjące dziki, guźce i świnie rzeczne. ASF znajduje się na liście A Międzynarodowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (OIE) i podlega obowiązkowi zgłaszania. obecnie w Polsce oraz krajach sąsiadujących, takich jak Litwa, Łotwa, Estonia i Ukraina stwierdza się występowanie ASF w populacji wolno żyjących dzików ale również w gospodarstwach z przyzagrodową hodowlą świń i gospodarstwach komercyjnych (Łotwa, Litwa, Estonia i Ukraina). Dotychczas w Polsce stwierdzono ponad 1680 przypadków ASF u dzików oraz 108 ognisk u świń”.

Zamówienia i więcej informacji: +48 697 777 135; +48 785 555 285