Wiedza i doświadczenie

Przedsiębiorstwo Badawczo-Wdrożeniowe ACRYLMED dr Ludwika Własińska Sp. z o.o. istnieje od 1991 r., od samego początku wypracowując własny model pracy oparty na wiedzy i bogatym doświadczeniu dr Ludwiki Własińskiej.

W wieloletniej pracy zawodowej dr Ludwika Własińska specjalizowała się w polimerach akrylowych – ten temat zainteresował ją już w czasie studiów oraz doktoratu na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego i towarzyszy jej przez całe zawodowe życie.

W latach 1979-1989 dr Ludwika Własińska prowadziła prace nad akrylowymi polimerami mającymi zastosowanie w medycynie (protezy podniebienne, cementy kostne, protezy miękkie, masy kompozytowe, polimery do produkcji zębów sztucznych). W latach 1980-1989 powołana przez Ministra Przemysłu Chemicznego pełniła funkcję Pełnomocnika Polski ds. Tworzyw Polistyrenowych. W 1986 r. za swoją pracę z dziedziny tworzyw metakrylowych otrzymała stypendium Komisji Energii Atomowej UNESCO w Mediolanie. Była członkiem Rady Naukowej OBRKiT w Oświęcimiu.

Opracowania w dziedzinie polimerów dla medycyny zostały wyróżnione Dyplomem Ministerstwa Przemysłu Chemicznego i Lekkiego na “Najlepsze opracowanie naukowo-badawcze i rozwojowe z zakresu przemysłu chemicznego w roku 1988” oraz uzyskały nagrodę Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. W roku 1987 dr Ludwika Własińska za swoją pracę zawodową została odznaczona “Złotą Odznaką za Zasługi dla przemysłu chemicznego” nadaną przez Ministra Przemysłu Chemicznego.

Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas wieloletniej pracy naukowej stały się podstawą prac badawczo-wdrożeniowych kontynuowanych w Acrylmedzie. Dzięki nim czas, energia i praca całego zespołu mogą koncentrować się na skutecznej realizacji kolejnych projektów, a firma jest wiarygodnym partnerem dla najbardziej nawet wyspecjalizowanych i wymagających kontrahentów.

Innowacyjność i rozwój

Podstawą działalności Acrylmedu jest maksymalne wykorzystanie doświadczenia badawczego zdobytego przez ponad 20 lat pracy badawczej poprzedzającej powstanie firmy. Każdy kolejny rok działalności firmy istniejącej na rynku już 23 lata przynosi nowe produkty i rozwiązania o dużym ładunku myśli know-how, mające zastosowanie zarówno w wyspecjalizowanym przemyśle, jak i w życiu codziennym. Co rok tworzymy ok. 15-20 nowych produktów opracowanych we własnych laboratoriach. Prowadzone badania charakteryzują się bardzo wysokim współczynnikiem wdrożeń na poziomie ok. 90%.

Siłą Acrylmedu obok wieloletniego doświadczenia badawczego dr Ludwiki Własińskiej jest także świetnie przygotowany zespół – firma może poszczycić się wysokim współczynnikiem pracowników z wyższym wykształceniem. Wysoko wykwalifikowana kadra oraz własne laboratoria badawcze: mikrobiologiczne i technologiczne, pozwalają zaoferować naszym Klientom poza innowacyjnym produktem istotną wartość dodaną w formie pomocy technicznej i technologicznej.

Niezależnie od opracowań wdrażanych w ramach własnej struktury sprzedaży przedsiębiorstwo współpracuje z podmiotami zewnętrznymi, występując jako jednostka badawcza opracowująca technologie czy linie produktowe wprowadzane następnie przez te firmy na rynek.

Jakość i bezpieczeństwo

Przy opracowaniu produktów dla poszczególnych branż dbamy o to, by przedstawiona oferta była możliwie kompletna, a jakość produktów porównywalna do najlepszych na rynku. Wiemy, że niska cena specjalistycznych produktów generuje wysokie koszty, gdy nie podąża za nią jakość i ekonomiczny sposób użycia. Dlatego dbamy o jakość na każdym etapie opracowania, produkcji i użycia naszych preparatów – od opracowania receptur kompleksowej oferty dla każdej z branż, przez odpowiedni wybór dostawców surowców i opakowań oraz procedury stosowane w produkcji po fachowy serwis techniczny.

Produkty wytwarzane są zgodnie z systemem zarządzania jakością 9001:2008.

Politykę w zakresie rozwoju firmy prowadzoną od lat można zawrzeć w jednym zdaniu: “Produkować wyroby dobrej jakości o dużym ładunku myśli “know how” i być przyjaznym w swojej działalności zarówno dla ludzi, jak i środowiska”. Z tego powodu systematycznie eliminujemy z naszej oferty preparaty żrące i niebezpieczne, zastępując je nowymi wysoko specjalistycznymi, także ekologicznymi, produktami.

Jakość naszych produktów została potwierdzona licznymi nagrodami i certyfikatami.

Zrozumienie potrzeb Klienta

Każda linia naszych produktów powstaje z myślą o konkretnej grupie odbiorców.
Podjęcie badań nad opracowaniem nowego produktu wynika bądź z potrzeb rynku, bądź jest ulepszeniem istniejącego już produktu i zawsze jest poprzedzone dokładną analizą obejmującą: oczekiwanie Klienta zarówno w zakresie jakości, ceny i serwisu, asortymentu danych produktów obecnych na rynku, jak i warunków prawnych wprowadzenia danego preparatu (rejestracja, certyfikat itp.).

Cenimy każdego z naszych Klientów, dlatego poza potrzebami grupy odbiorców, dostrzegamy także indywidualne potrzeby każdego Klienta i dostosowujemy działania do ich oczekiwań – np. przeprowadzając dodatkowe badania, zmieniając sposób pakowania czy zdobywając dodatkowy certyfikat.

Nasza współpraca z Klientem nie kończy się w momencie dostarczenia produktów – każdy z naszych odbiorców może liczyć na serwis techniczny i fachową pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Społeczna odpowiedzialność

Acrylmed to firma, w której działaniach od samego początku obecne były wartości daleko wykraczające poza czysto biznesowe cele. To dzięki nim pracujemy w wyjątkowym miejscu i wyjątkowej atmosferze. Społeczna wrażliwość, otwartość na świat, szacunek dla człowieka i środowiska naturalnego sprawiły, że nasza firma od lat ceniona jest jako pracodawca, uczestniczy w działaniach na rzecz lokalnej społeczności, wspiera organizacje niosące pomoc najsłabszym.

Poczucie bezpieczeństwa, szacunek, docenianie wysiłku, wsparcie dawane pracownikom i towarzysząca nam na co dzień dobra energia sprawiły, że nasza firma wielokrotnie zostawała laureatem konkursów na Pracodawcę Roku.
Silne związki z lokalną społecznością zaowocowały nagrodą specjalną w konkursie Śremskie Żyrafy.

Pomoc najbardziej potrzebującym ludziom przyniosła tytuł Członka Honorowego Towarzystwa Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta “Nadzieja” w Śremie.
Acrylmed od lat wspiera założoną przez dr Ludwikę Własińską Fundację Dr Lucy niosącą pomoc skrzywdzonym zwierzętom. To dlatego nasi Kontrahenci co rok dostają radosne kalendarze z owczarkami collie. To z myślą o wsparciu Fundacji powstała linia ekskluzywnych kosmetyków dla zwierząt.

W ramach wspierania młodych talentów dr Ludwika Własińska wydała piękną płytę Aurelii i Andrey’a Karnuty, decydując, że cały zysk z jej sprzedaży zostanie podzielony między autorów i Fundację.